Last minute zájezdy Letenky Černá Hora další země

Černá Hora - národní parky

Národní park Durmitor

Černá Hora - Stary Grad V Černé Hoře je veliké množství národních parků, jedním z nich je Durmitor, který se rozkládá na stejnojmenném pohoří, které je nejvyšší v celé zemi a patří na seznam památek UNESCO. Durmitor je lákadlem pro mnoho horolezců, vysokohorských turistů, rybářů či cyklistů. Nejvyšší hora Černé Hory je právě v tomto pohoří a nese název Bobotov Kuk, měří 2523 m. n. m. V parku naleznete ledovcová jezera, a také samotný tvar mnoha údolí v pohoří Durmitor je ve tvaru písmene U, což je důkaz dávné přítomnosti ledovců. U hranic národního parku leží Černé jezero, které má tvar osmičky, takže pokud je v létě málo vody, stanou se z něj dvě jezera.

Národní park Biogradska gora

Dalším národním parkem je Biogradska gora, která zaujímá část pohoří Bjelasica, park leží na severovýchodě Černé Hory a je jedním z nejstarších chráněných území v Evropě. Většinu národního parku tvoří lesy, část lesní plochy tvoří pralesní rezervace, která je jedním ze tří posledních pralesů v Evropě. Nejvyšší horou pohoří Bjelasica je Crna Glava, dosahuje výšky až 2139 m. n. m. Součástí parku je i Biogradske jezero, kolem nějž vede stezka, po které se můžete vydat na příjemnou procházku. Zajímavostí tohoto národního parku je, že se dělí do třech pásem a do pásma číslo jedna smí pouze vědci.

Kaňon Platije

Kaňon se nazývá Platije a leží asi 10 km od Podgorica, což je hlavní město Černé Hory. Kaňon je na řece Morači a je dlouhý asi 35 km, tato řeka je velmi divoká a určitě stojí za to ji navštívit. Trvalo tisíc let, než si vydobyla cestu skalami a nyní vedle ní vede silnice a také železnice, je zde mnoho tunelů a převisů, kterými se musí projet, proto je cesta považována za velmi nebezpečnou.

Národní park Skadarské jezero

Skadarské jezero leží dvěma třetinami na území Černé Hory a od roku 1983 je národním parkem. Nachází se v blízkosti řek Morača a Zeta. Toto jezero je největším na celém Balkánském poloostrově, jeho rozloha je 391 km2, a pokud jsou vysoké srážky, jeho rozloha se zvětší až na 550 km2. Na jezeře se nalézá mnoho krásných ostrůvků, jejich množství je okolo padesáti, na jednom z ostrůvků je zřícenina bývalého vězení. Skadarské jezero je zároveň největší ptačí rezervací v Evropě, na severní straně jezera jsou mokřady, kde přebývá poslední kolonie pelikánů v Evropě. Pro milovníky památek se v okolí najde spousta hradů, zámků, kostelů a pevností.