Last minute zájezdy Letenky Černá Hora další země

Černá Hora - počasí

Počasí je v této zemi velice zajímavé, protože i přes malou rozlohu Černé Hory zde najdeme několik rozdílných klimat. Na skoro celém území Černé hory panuje klima kontinentální, které se vyznačuje chladnou zimou a teplým létem, ale v přímořských oblastech se setkáme zase s klimatem středomořským. Ať už sem jedete v kteroukoliv roční dobu, je skoro jisté, že zde bude tepleji než v České republice.

Počasí na černohorském pobřeží

V přímořských oblastech se setkáte s klimatem středomořským. Teploty jsou tu nadměrně vysoké, pravidelně šplhají nad 30°C. Pobřeží má kolem 2700 slunečních hodin za rok. Díky středomořskému klimatu jsou tu zimy mírné, ale deštivé. Žádný sníh se tu neudrží. V průměru se teploty drží kolem 9°C. Nejteplejším měsícem bývá srpen, moře má v tu dobu teplotu až 27°C.

Vnitrozemské horské oblasti

Na horách je počasí proměnlivé. V zimě se teplota na horách drží kolem nuly, v létě teploty vystoupají až ke 20°C. Klima je zde subalpinské, horské oblasti jsou na některých místech vysoké i 1 700 m.n.m. V poslední době se dostávají do obliby černohorská lyžařská střediska, kde sníh vydrží skoro 120 dní.

Větrnostní podmínky

Z jihovýchodu tuto zem ovívají větry zvané Jugo, ze severovýchodu zase vítr zvaný Bóra, a ze severozápadu Maestral. Hlavně Bóra, studený vítr, bičuje pobřeží v zimě, a tak vznikají na pobřeží velké vlny. Maestral je příjemným větříkem, který odpoledne v letních měsících obyvatele Černé Hory příjemně osvěžuje.

Srážky

Průměrný úhrn srážek se zde pohybuje kolem 1400 milimetrů ročně. Nejčastěji prší v zimě, ale v létě vás mohou potkat krátké vydatné deště. Nejvíce srážek padne okolo pobřežních hor na Kotorem, kde naprší až 4 600 mm ročně. Toto místo je jedno z nejdeštivějších v Evropě.

Aktuální počasí v Černé Hoře

Click for Podgorica, Černá Hora Forecast Click for Budva, Černá Hora Forecast Click for Ulcinj, Černá Hora Forecast