Last minute zájezdy Letenky Černá Hora další země

Zajímavá místa v Černé Hoře

Podgorica

Hlavním městem Černé Hory je Podgorica, má přes 150 000 obyvatel. Podgorica je hlavním administrativním, politickým, hospodářským, kulturním i vzdělávacím centrem celé země. Za socialistické Jugoslávie se město jmenovalo Tutograd, nynější název Podgorica znamená, že leží pod vrchem Gorica. Město bylo za druhé světové války skoro zničeno, ze staré výstavby se dochovala hodinová věž, římský akvadukt a trosky pevnosti.

Boka Kotorská

Na pobřeží v severní části země dominuje největší záliv v zemi a jeden z největších v celém Jadranu, jmenuje se Boka Kotorská. Skládá se celkem ze čtyř menších zálivů, jejich jména jsou Hercegnovski zaliv, Tivatski zaliv, Risanski zaliv a Kotorski zaliv. Boka Kotorska je někdy mylně pokládána za fjord, kvůli svému členitému vzhledu, záliv je jedním z nejpřitažlivějších v celém Středomoří. Záliv vznikl v důsledku zvýšení vodní hladiny a tím zaplavení říčních údolí, hory se tak dnes svažují přímo do moře. Celková plocha zálivu je něco kolem 400 km2. Mimořádná scenérie spolu s velkým množstvím historických památek velmi přispěla k rozvoji cestovního ruchu v této oblasti.

Kotor

Černá Hora - Kotor V zálivu Boka Kotorská leží město Kotor, jež je známo pozůstatky starodávných hradeb, jež chránily město a šplhají se až vysoko do hor. Město bylo vystavěno Benátčany, což je také poznat z architektonického stylu několika paláců, které jsou v centru města.

Pljevlja

Pljevlja je průmyslové město na severu země, pojmenováno bylo podle plevele, který tu byl roznášen větrem. Když se blížíte k městu, je zde jasně vidět orientální nádech, který má na svědomí velké množství vysokých minaretů. V okolí města jsou rozsáhlé uhelné doly, které příliš nelichotí městu.

Budva

Město Budva a jeho okolí zvané Budvanská riviéra je turisty nejnavštěvovanější místo v celé Černé Hoře. Je zde mnoho zrekonstruovaných hotelů a nespočet pláží, které mají dohromady až 25 km. Je tu poměrně draho oproti horským oblastem, turisté si zde ale užijí rušný noční život, množství barů a pizzerií, stánků se zmrzlinami, které v horkých letních teplotách, jež tu panují, rozhodně přijdou vhod.